środa, 25 lipca 2012

TTT - czyli Tesla Testuje Tchibo (2)

Obiecana II część testów produktów otrzymanych od firmy Tchibo

Tym razem:
- podstawowy zestaw do Agility
- smycz do joggingu

SPORT W WEEKEND TO JEST TO! :)

Były już małe początki oswajania TESLI z nowym sprzętem, ale tej niedzieli udało się nam razem z Anią zaaranżować 'profesjonalny trening' :)

Zestaw zawiera: 1 płotek: 2 drążki boczne i 1 drążek pionowy – płynna regulacja wysokości do maks. 85 cm. 4 drążki do slalomu ze sznurkiem ciesielskim – łatwe do zamontowania, wysokość ok. 60 cm. 1 tunel – złożony nie zajmuje dużo miejsca, Ø ok. 60 cm, długość ok. 152 cm. W zestawie 2 torby do noszenia: 1 na tunel, 1 na płotki i drążki do tunelu.

Wykorzystałyśmy kawałek terenu na moim osiedlu, który jest takim 'niby tunelem' co ułatwiło wyznaczenie trasy biegu i zmotywowanie Testerki. TESLA po kilu próbach załapała co miała robić i czekała (a czasem nie czekała) na sygnał do następnego startu. Mi samej też chwilę zajęło aby ogarnąć i poprowadzić rękę slalomem ze smakołykiem pomiędzy słupkami :) Niestety w pierwszych przebieżkach, zapatrzona w smakołyk TESLA, nie trafiła za każdym razem w tunel i paski przytrzymujące tunel się zerwały. Mimo to TESLA się nie zrażała. Nie warto się martwić takimi problemami. Główne zamieszanie powoduje człowiek - pies łapie dość szybko. Na szczęście Ania szybko wykombinowała rozwiązanie zastępcze. Jednak w domu trzeba będzie wykonać pewne poprawki. W pewnej chwili nawet zebrała się mała widownia :) co troszkę rozproszyło TESLĘ, ale później sąsiedzi grzecznie odeszli aby nam nie przeszkadzać. Nie chcąc paść na zawał oraz aby zachować zainteresowanie TESLI skończyłyśmy trening po kilku udanych próbach. Obie bardzo podekscytowane sukcesami przebiegłyśmy około 5-7 długości w obie strony.

 


 Filmik:
 Mała przerwa, łyk wody, sprzątnęłyśmy sprzęt i... poszłyśmy na następny test :) Tym razem pas/smycz do joggingu. Zależało mi, aby nakręcić pierwsze chwile kiedy zacznę biec. Biegałam już wcześniej z TESLĄ i z początku gryzła i skakała. Jednak tym razem, TESLA po prostu zaczęła biec obok, bez żadnego przeszkadzania. Dlaczego? bo wybiegana po Agility nie miała na ochoty na wygłupy. Żeby nie było tak idealnie, Ania próbowała zwabić TESLĘ na smakołyk, jednak nie było z tym zbytnio większego problemu :) Tak, więc nakręciłyśmy tylko tyle ile potrzebowałyśmy do tego posta i radosnym momencie zakończyłyśmy sukcesem :)

 Filmik:Co do samego pasa, ma dwie kieszonki, jedną większą na smakołyki lub torebki oraz drugą płaską na telefon. Elastyczna smycz, którą można przypiąć zarówno po lewej jak i prawej strony. Na krawędziach odblaskowe lamówki, zapewniają widoczność gdy chcemy pobiegać po zmroku.

Coś mi jednak w nim nie pasowało. Pas odstawał, przesuwał się, ogólnie w ogóle nie układał. A to wszystko przez to, postanowiłam zabrać się do testu po męsku i wyrzuciłam instrukcję ;D Po prostu założyłam pas tył na przód :D
___________________ 
 edit: po przetestowaniu na młodym malamucie gumowa linka pękła tuż za przeszyciem karabinka _ania
___________________
Niebawem TESLA będzie miała wykonywane prześwietlenie stawów i wtedy się upewnię czy nie ma żadnych przeciwwskazań do uprawiania poważniejszych sportów. Jeśli wyniki będą pozytywne, chce się poważnie zastanowić czy nie zacząć regularnie z nią trenować.

Agility i jogging to rewelacyjna rozrywka zarówno 
dla psa jak i właściciela a także zabawa dająca 
wielką satysfakcję !!!

W przyszłości chcemy zorganizować takie sportowe atrakcje dla znajomych psiaków. Jest to świetna okazja na integrację oraz na sprawdzenie możliwości własnych i swojego psiaka :)

...................................................................................................................................................................

  Poprzednie testowanie pozostałych produktów Tchibo 
możecie zobaczyć pod tym LINKIEM


Jeszcze przez kilka tygodni możecie obejrzeć całą kolekcję
na stronie www.tchibo.pl


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz