środa, 31 października 2012

Kurs Pierwszej Pomocy dla Psów (relacja)

www.psiaedukacja.pl
Nie zależnie czy ktoś posiada psa czy nie, czy czworonogi są jego pasją, zdecydowanie każdy powinien zasięgnąć wiedzy na temat umiejętności udzielania pomocy psom bądź kotom. Nigdy nie wiadomo kiedy znajdziemy się w sytuacji nasza interwencja może zadecydować o życiu zwierzaka.


W zeszłą sobotę uczestniczyłam w kursie, który został zorganizowany przez Psią Edukację - Szkołę Komunikacji Ludzi i Psów. Wykład prowadziły: lekarz weterynarii, behawiorysta - Jolanta Łapińska oraz zoopsycholog, trener psów - Joanna Hajdyła-Jarosz.


Gdy dotarłam na miejsce zaczepiła mnie Agnieszka :) prowadząca blog Heban the Hovawart. Miło było wspólnie uczestniczyć w szkoleniu, a podczas dwóch przerw chwilę pogadać i się lepiej poznać.


Dużą zaletą tego właśnie kursu był dostępny profesjonalny Fantom do nauki resuscytacji psa, na którym mieliśmy okazję samodzielnie przećwiczyć wszystkie czynności. Mimo, że część teoretyczna przebiegała dosyć szybko, to podczas praktycznych ćwiczeń na tematycznych stanowiskach mieliśmy okazję powtórzyć zagadnienia i dopytać gdy coś nam umknęło.

Oprócz standardowych procedur jakie należy wykonać podczas udzielania pomocy psu, który uległ wypadkowi, na szkoleniu przedstawiono nam wiele istotnych wskazówek dotyczących m.in obserwacji psa, aby móc zawczasu zauważyć niepokojące zmiany. Nawet gdy nie będziemy dokładnie wiedzieli jak zwierzakowi pomóc, warto jest wiedzieć przede wszystkim jak mu nie szkodzić. Niestety najwięcej wypadków zdarza się właśnie z niewiedzy! Aby nasz pies był z nami bezpieczny musimy dokładnie znać podstawowe zasady dotyczące pielęgnacji, opieki, czy żywienia, co również zostało dokładnie omówione na kursie.

Koszt tego kursu wynosił 100 zł.

WSZYSTKIM BARDZO POLECAM 
TEGO TYPU SZKOLENIA!

....


Dokładne zagadnienia, które zostały omówione:
- parametry życiowe zdrowego psa;
- zachowanie w przypadku (skaleczeń, połknięcia ciała obcego, zatrucia, udaru cieplnego, wychłodzenia organizmu, pogryzienia się psów, ukąszeń przez owady)
- postępowanie w przypadku znalezienia bezdomnego psa i psa po wypadku,
- ćwiczenia zabezpieczenie złamań,
- skręt żołądka - epidemiologia i postępowanie,
- podawanie psu tabletek,
- bezpieczne usuwanie kleszczy,
- ćwiczenia opatrywania ran, zranienia,
- choroby odzwierzęce,
- co może oznaczać (brzydki zapach z psyka, nadmierne wypadania włosów, nadmierne wydalanie gazów, zaparcie, biegunka, wymioty, utrata wagi, nadmierne picie wody, nadmierne drapanie się i lizanie, spaczony apetyt (otyłość, koprofagia, spaczony apetyt) rozpoznawanie stresu, rozpoznawanie bólu)
- wyposażenie apteczki,
- ubezpieczenie zdrowego psa,

...

Każdy z uczestników otrzymał:


1 komentarz:

  1. sam pomysł na szkolenie rewelacyjny, może uda nam się pojawić na następnym szkoleniu ;)

    OdpowiedzUsuń