czwartek, 28 czerwca 2012

Projekt wybiegu dla psów - Bemowo

Lokalizacja: S8, 01-001 Warszawa, Polska
Im więcej zgłoszonych projektów tym większe szanse na realizacje

Tak więc 'maile w dłoń' i staramy się! STARAMY!!!

Ja staram się w swojej dzielnicy BEMOWO


Mimo, że w mojej okolicy jest dużo ciekawych miejsc do spacerowania, to idealnego miejsca gdzie psa można by wybiegać nie ma. Jest co prawda kilka polan, ale albo niedaleko jest ulica, albo może pojawić się właściciel z małym pieskiem, któremu bieganie naszego 'luzaka' się nie spodoba i zawiadomienie na straż miejską gotowe.

Tak też się dzieje w pobliskim Parku Górczewska:

Policja zajmie się psami!
Bemowo Jelonki psy park Skaryszewski Nie będzie można wypuścić luzem pupila!
Na razie sprawa dotyczy tylko parku Górczewska, leżącego w Jelonkach. Policja otrzymała wiele zgłoszeń od osób uprawiających jogging, a bojących się biegać po parku. Właściciele psów puszczają tam psy bez smyczy. Tymczasem biegnący człowiek to dla psa świetny powód do ataku. Problem ten dotyczy wszystkich warszawskich parków, lasów, a nawet miejskich plaż... więcejZdecydowanie! na Bemowie jest potrzebny 
PROFESJONALNY WYBIEG DLA PSÓW!

Według mnie w mojej okolicy na takie miejsce najlepiej nadawał by się teren między ekranami dźwiękochłonnymi a torami tramwajowymi. Jest on wystarczająco oddalony od bloków mieszkalnych, co wyklucza ewentualny hałas bawiących się psów, a jednocześnie byłby on tłumiony hałasem jaki słychać z trasy S8.
MAPA GOOGLE 
z zaznaczonym obszarem który można by wykorzystać

Pokaż Wybieg Bemowo na większej mapie

Zaznaczony obszar ma powierzchnię ponad 1,1 ha 
(mierzonych na google maps, więc mogę być niedokładna ;-) )


DWA MINI FILMIKI:oraz 
KILKA AKTUALNYCH ZDJĘĆ Z TEGO MIEJSCA:


Jeśli popierasz akcję 
WYŚLIJ MAILA z poparciem 
(na adres: burmistrz@bemowo.waw.pl)  

! DOŁĄCZ DO WYDARZENIA na

! podpisz naszą


Poniżej zamieszczam treść maila jakiego wysłałam do Burmistrza Dzielnicy Bemowo:

Do Burmistrza Dzielnicy Bemowo

Powołując się na przepisy:
Regulamin utrzymania czystości i porządku na terenie Miasta Stołecznego Warszawy
Rozdział VII – Obowiązki osób utrzymujących zwierzęta domowe
§ 29.
7. W miejscach mało uczęszczanych przez ludzi dopuszcza się zwolnienie psa ze smyczy i kagańca pod warunkiem zachowania przez właściciela lub opiekuna pełnej kontroli zachowania psa za wyjątkiem psów rasy uznanej za agresywną lub mieszańce tych ras, które muszą mieć nałożony kaganiec.
8. Psy mogą być zwolnione ze smyczy na obszarach wyznaczonych.

Chciałabym zwrócić uwagę na istotny problem dotyczący właścicieli czworonogów jak i osoby, które ich nie posiadają, chcące czuć się bezpiecznie czy rodzice chcący chronić swoje dzieci.

Natrafiłam również na artykuł opisujący skargi osób korzystających z Parku Górczewska:
http://wawalove.pl/Policja-zajmie-sie-psami-a5250

Aby obie strony były zadowolone, oraz nie dochodziło do łamania wyżej przytoczonych przepisów, w naszej dzielnicy przydałby się profesjonalnie przygotowany WYBIEG DLA PSÓW

Oprócz kawałka wyznaczonego terenu gdzie można wybiegać psy, w takim miejscy mogą być organizowane zajęcia szkół treserskich, spotkania z behawiorystami, weterynarzami. Można także organizować zawody, które pomogą rozpropagować szkolenie psów jako postawę odpowiedzialnego właściciela psa.

Teren przeznaczony na wybieg powinien posiadać wysokie ogrodzenie uniemożliwiające ucieczkę psom, furtkę, elementy małej architektury jak ławka i kosze z dyspozytorami torebek oraz oświetlenie. W miarę zainteresowania i możliwości przydatne są także elementy do ćwiczeń jak przeszkody.

Chciałabym zwrócić także uwagę na odpowiednią wielkość wybiegu, który nie powinien być mniejszy niż 0,3 ha. Wzorując się na mieście Kraków, proponuję powierzchnię 0,5-1 ha. Wszystkich korzystających z takiego wybiegu powinien obowiązywać szczegółowy regulamin zawierający m.in. obowiązek sprzątania nieczystości po swoich podopiecznych.

Według mnie na takie miejsce najlepiej nadawał by się teren między ekranami dźwiękochłonnymi a torami tramwajowymi. Jest on wystarczająco oddalony od bloków mieszkalnych, co wyklucza ewentualny hałas bawiących się psów, a jednocześnie byłby on tłumiony hałasem jaki słychać z trasy S8.

Będę niezmiernie wdzięczna na zwrócenie uwagi na powyższą sprawę.................


 Artykuł w Bezpłatnej Gazecie ECHO

 


................

a tak to się robi w USA:źródło zdjęć:

http://www.examiner.com/slideshow/keep-on-voting-for-a-lynchburg-dog-park#slide=48809656 
 

źródło zdjęć:

http://theideagirlsays.wordpress.com/2010/12/10/leash-free-dog-park-burgoyne-woods-70-edgedale-rd-st-catharines-ontario-canada-photos-of-daisy-linda-randall/

http://westcobbmagazine.wordpress.com/swift-cantrell-dog-park/

http://www.golojax.com/tag/dog-park/

http://www.mandanparks.com/Contents/dogtown.aspxźródło zdjęć:

http://www.rsrpd.org/park/oakcanyondogpark/ocdp.html


American Dream :)

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz