piątek, 5 kwietnia 2013

"Przechytrzyć psa" T. RYAN, K. MORTENSEN

http://www.galaktyka.com.pl
Większość książek dotyczących psów jest napisana trochę w nurcie "z kamerą wśród zwierząt". Dowiadujemy się skąd wynikają zachowania psa. Poznajemy jego rozwój krok po kroku. Jakbyśmy przechodzili kolejne stopnie wtajemniczenia. Tylko ilu z Was potrafiło przenieść tą wiedzę na grunt własnych problemów z psem?
Prawda jest taka, że większość problemów z psem, to są problemy z nami. To jest mój pogląd, możecie się nie zgadzać :) Z nami, a dokładniej, z naszym postrzeganiem psa. Pomijając, czy psem się powinno władać jak król poddanym, czy też podchodzić z miłością, trzeba zrozumieć, że to nadal będzie pies. Tylko i aż. Ma swój rozum, głupi nie jest. W końcu te kilkanaście tysięcy lat udało się mu z nami przetrwać. W tym czasie najwyraźniej doszedł do perfekcji w manipulowaniu człowiekiem ;)

Książka ta pomaga nam zmienić tor myślenia z tego jak powinien zachowywać się pies na jak JA powinienem zachowywać się wobec psa. Niby sprawa prosta, ale jak życie pokazuje nie każdy odnajduje się w tej grze – trafny dobór okładki :)

W tej recenzji ciągle chciałam używać słowa "prawda", ponieważ to słowo najlepiej odzwierciedla moje myśli w trakcie czytania. Jest genialna, serio! Pierwszy raz czytam, o tym że musimy się zastanowić jak chcemy by zachowywał się nasz pies. Nie o liście poleceń i tzw. przepisu prania, co z czym i jak.

To jaki ma być ten nasz pies na co dzień? Większość odpowie "dobry", ale co to właściwie znaczy? Tu autorki rozbijają przed nami nasze codzienne życie na czynniki pierwsze. Nie musimy sobie wyobrażać scenek z życia – ludzie często uogólniają. Jak już wiemy o jakie zachowania chodzi, to można przejść do ich omówienia. Za jednym zamachem książka omawia szkolenie jak i problemy. Np. kiedy możemy użyć podstawowego "siad", by nasz pies okazał się dobrze wychowany.

Genialna, genialna, genialna! oczywiście zapomniana i pozbawiona nowego wydania.
Galaktyko, trzymam kciuki za obiecane wydania e-Book!

1 komentarz:

  1. :D Hej fajne :D
    Polecien uzywamy gdy.... wiemy że pies je wykona LOL. Tego ja sie nauczylam ;)
    Mam nadzieję ze gdzies na nią trafię bo ostatnio wydawane ksiażki o psach to moim zdaniem porażka.

    OdpowiedzUsuń