środa, 28 sierpnia 2013

Psie tropy | Park im. Marszałka Edwarda Rydza-Śmigłego


Jest to park założony na terenie ogrodów Frascatti. Mój ulubiony szlak, jeszcze przed posiadaniem psa :)


Nie jestem pewna czy to ciągle jest jedno założenie parkowe. Wysiadając na stacji Warszawa-Powiśle lub startując spod Muzeum Narodowego kierujemy się poniżej skarpy wiślanej, w stronę ulic Książęca i Rozbrat. Z przydatnych informacji: na rogu tych ulic jest całodobowa klinika weterynaryjna


Wyświetl większą mapę

Idąc górą czy dołem skarpy możemy dotrzeć aż do Agrykoli i Łazienek.  Kierując się w stronę Łazienek natrafimy na ogrodzony skatepark i grupę fontann. W tej części nie jest to szeroki park, dość blisko tu do ulicy, ale można znaleźć kilka miejsc całkiem przyjemnych.Wysokie drzewa dają cień, a położenie poniżej skarpy daje znacznie chłodniejszy klimat.
Odwiedziliśmy park o 18tej, w dzień największych upałów i w porównaniu z resztą Warszawy tu był miły chłód trawy.

bu!początek Al. Księdza Józefa Stanka, rzeźba Unity

  trzęęęęsący się film z parku ;)

Idąc osią schodów Frascatti, Aleją Księdza Józefa Stanka, czyli w stronę Wisły znajdziecie się w części mniej przypominającej lasek. Prowadzi ona do pomnika „Chwała Saperom”.  Tu też są piękne wysokie drzewa. Dodatkowo wytyczone są prostopadle przecinające się alejki. W tej części znajduje się plac zabaw, co może nie jest najlepszym połączeniem z psami, ale teren jest duży :)
2 komentarze:

  1. kiedyś śmigałam tam na rowerze :) Fajny park :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Chyba nawet wiem gdzie to jest, ale z psiakiem tam nie byłam. :)

    OdpowiedzUsuń