wtorek, 19 lutego 2013

Warsztaty masażu relaksacyjnego psów - relacja

Rehabilitacja psów - Marta Mucha-Balcerek
Co takiego?!? Masaż dla psów?!?!?!? 
W takie wielkie zdziwienie wprawiałam moich bliskich gdy przyznawałam się do swoich planów na ubiegłą sobotę :)

Niezwykle ciekawe doświadczenie, który każdy miłośnik psów powinien poznać!

Tematem takiego masażu zainteresowała mnie Ania. Gdy tylko pojawiło się wydarzenie na FB to od razu zgłosiłam swą chęć udziału w warsztatach.

Zajęcia obejmowały dwa dni szkoleń. W sobotę zaplanowana była część teoretyczna, a dla osób chcących przyjść z własnym psem mogły dopłacić i zabrać czworonoga na ćwiczenia w niedziele. Gdy się zapisywałam myślałam, że nie będę mogła się w pełni skupić na szkoleniu przy Tesli wyrywającej się do innych psów. Dlatego wybrałam tylko opcje sobotnią. Co prawda później okazało się, że każdy pies będzie zapisany na konkretną godzinę, ale mimo to zdecydowałam się aby nie będę zabierać ze sobą suni.


Warsztaty zostały zorganizowane przez Akademię 4 Łapy, którą prowadzi przesympatyczna Kasia Bargiełowska. Na wejściu, każdy z uczestników został przywitany przez młodziutka, słodką sunię rasy labrador oraz ugoszczony przez Kasię kawą,herbatą bądź sokiem.

Na chwilę przed rozpoczęciem, prowadząca zajęcia Marta Mucha-Balcerek rozdała nam karteczki z wypisanymi naszymi imionami, dzięki czemu atmosfera zrobiła się jeszcze bardziej domowa :)

Wykład był podzielony na IV części po każdej z nich, była przerwa na kawę i ciacho. Jednak aby sobie na nią zasłużyć najpierw trzeba było rozwiązać test :) Brzmiało to początkowo dość groźnie, jednak było to kilka prostych pytań dotyczących informacji jakie usłyszeliśmy przed chwilą. Taka 'kartkóweczka' pozwalała każdemu z osobna sprawdzić samych siebie co udało nam się zapamiętać. Bardzo udany pomysł!

Całe warsztaty były zaplanowane na 6 godzin, dlatego abyśmy nie popadali z głodu Akademia zapewniła nam dobry obiadek :)

Gdy wysłuchaliśmy całej części teoretycznej - przyszła czas na praktykę. Wtedy Marta rozdała każdemu z nas pluszaka lub własnoręcznie uszytą maskotkę :)

Najważniejszym warunkiem jaki trzeba spełnić rozpoczynając masaż jest słuchanie tego co pies do nas mówi. Sam pokaże nam czy ma ochotę aby go dotykać w dany sposób, w danym miejscu. Nigdy nie należy przymuszać psa do tej czynności ani do pozostawania w jednym miejscy gdy sam tego nie chce.

Masaż relaksacyjny różni się od zwykłego głaskania przed wszystkim bardzo powolnymi ruchami i schematycznymi powtórzeniami wprowadzającymi w relaksacyjny trans. Oprócz przyjemności jaka możemy dać swojemu pupilowi sami również możemy się odprężyć i wyciszyć. Jest to świetna motywacja aby wygospodarować chwilę na relaks i wzmocnić jeszcze bardziej naszą więź z psem.

fot. Rehabilitacja psów - Marta Mucha-Balcerek
WSZYSTKIM SERDECZNIE POLECAM TE WARSZTATY!

...

PROGRAM WARSZTATÓW:
1. Definicja masażu.
2. Historia Masażu.
3. Korzyści wynikające z masażu. Powstawanie więzi. Sztuka relaksu.
4. Przeciwwskazania do masażu.
5. Masaż, jako metoda terapeutyczna.
6. Budowa psa.
7. Co warto wiedzieć przed rozpoczęciem masażu.
8. Informacje zwrotne od psa - możliwe reakcje na masaż.
9. Różne psie osobowości.
10. Omówienie technik oraz ich wpływu na organizm psa.
11. Ćwiczenia na maskotkach – program dostosowany do małych/średnich psów.
12. Ćwiczenia na maskotkach – program dla średnich/dużych psów.

CENA PROMOCYJNA pierwszych warsztatów w Akademii 4 Łapy:
140 zł - uczestnik bez psa
180 zł - uczestnik z psem

4 komentarze:

 1. O, bardzo fajne warsztaty! Ostatnio czytałam, że taki masaż to świetne rozwiązanie dla właścicieli aktywnych psów - zwłaszcza do nawiązywania więzi. Czy takie warsztaty są planowane np. we Wrocławiu, wiesz coś?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak na razie
   - Psia Kraina, Kępno
   - Fundacja Mały Piesek Zuzi, Poznań
   - Akademia Psa Pracującego, oddział Kraków
   - Akademia 4 Łapy, Warszawa

   jak na razie tyle, ze strony http://www.martamucha.pl/
   lub Facebook http://www.facebook.com/rehabilitacjazwierzat

   Może się coś zmieni :)

   Usuń
 2. Ja idę w kwietniu, dobrze wiedzieć, że warsztaty są ciekawe i warto na nie iść! Dziękuję za relację!

  OdpowiedzUsuń
 3. Kontrowersyjne ale chyba dałbym radę ;)

  stefanboxer.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń