niedziela, 17 lutego 2013

"Szczenię doskonałe" GWEN BAILEY

http://ecsmedia.pl

Ostatnio dzieje się tak, że dobre książki przestają być wydawane…
Wiem, że to nie jest dobra wiadomość. Pewnie też jest to mało szczęśliwy pomysł by recenzować książkę, której nie da się kupić…

Tą naprawdę warto.

Zasadniczo książka zawiera podstawowe rzeczy, które znajdziecie też w wielu innych, np. stadia rozwoju szczeniaka. Jednak jeszcze nie spotkałam książki, gdzie po takim rozdziale podsumowuje się w tabelce wcześniej podane informacje. Co sprawia, że lepiej zapamiętuje się materiał i łatwiej potem sprawdzić "co dzieje się w 6 tygodniu życia szczeniaka" bez czytania całego akapitu. Dostajemy to w tabeli z chronologicznym podziałem wydarzeń i porad związanych z danym wiekiem. To świetne rozwiązanie.

Znajdziecie tu też proponowany plan dnia dla szczenięcia. Bardzo łatwo zobaczyć na nim jak powinniśmy działać i że wychodzenie na siusiu będzie naszą główną integracyjną zabawą :)

Bardzo dużo porad. Sensownych dodam. Jest też rozwinięcie myśli w postaci sugestii "co się stanie" jeśli zaniedbamy dane zagadnienie. To ważny element. Może się wydawać, że pewne rzeczy można pominąć, jednak później będzie znacznie trudniej. ;)

Znajdziecie tu porady co do szkolenia, które są jakby pigułką innych książek, choćby tego co jest w książce Karen Pryor "Najpierw wytresuj kurczaka"

Książka absolutnie warta polecenia!


Galaktyko wznów wydanie tej książki!

p.s. wydawnictwo to posiadało w swoim portfolio wiele dobrych książek o psach, niestety już ich nie wydaje. Fajnie by było pokazać im, że warto je wznowić albo wydać eBooki.
Jeżeli jesteście zainteresowani, to napiszcie do nich choćby na ich fanpage'u na Facebook
:)

1 komentarz:

  1. tak, to prawda :( ostatnio znika coraz więcej ciekawych książek i też tych których nie zdążyłam kupić i teraz ubolewam nad tym :(

    OdpowiedzUsuń