piątek, 23 listopada 2012

tak to może wyglądać :)

Poniosło mnie i za namową Oli zwizualizowałam wybieg do psów w dzielnicy Ursus. :-)
Niestety nie jestem geodetą… mogę sobie jedynie tak podumać co obejmuje te 2000 m kw.
Najlepiej jest myśleć na przykładach. Dlatego zabrałam się do pracy.


Pokaż wybieg Ursus na większej mapie

Tak wygląda ten teren obecnie. Wydeptana ścieżka prowadzi do torów kolejowych. Do dzikiego przejście przez nie. Dla wyjaśnienia dodam, że przejeżdżają tą trasą pociągi ekspresowe. Nie jest to trasa uczęszczana 3 razy dziennie. Wybieg w tym miejscu powinien zastopować to dzikie przejście.
teren pod linią wysokiego napięcia nie jest specjalnie atrakcyjny dla spacerowiczów. Hałas generowany przez pociągi też nie umila czasu. Są to plusy dla przyszłego wybiegu.

+ nie zabieramy miejsca spacerowego
+ likwidujemy niebezpieczne przejście przez torowisko


Gdyby użyć całej przestrzeni otrzymalibyśmy taki teren.
Dla wyjaśnienia skali – 2 psy które widać z góry między punktem czerwonym i żółtym są wielkości owczarka niemieckiego. To pokazuje, że proponowany teren jest optymalnej wielkości.Obowiązkowa wg mnie podwójna bramka. Wszystkie odwiedzone przeze mnie i Olę wybiegi miały uszkodzone drzwi. 2 bramki obniżą psom szanse na ucieczkę. (Pies powinien być zwolniony po zamknięciu 2 bramki).Nie uwzględniłam punktów oświetlenia. Przydałaby się latarnia na końcu wybiegu.


Na koniec mała wycieczka. Mam nadzieję, że nie przesadziłam ze skalą ;-)


_użyte do projektu modele nie są mojego autorstwa, pochodzą z ogólnodostępnej biblioteki programu SketchUp. Dziękuję ich autorom za dzielenie się swoją pracą! :-)

8 komentarzy:

 1. latarnie są konieczne bo np zima ciemno jest juz o 16.00.... A jak wygladałaby kwestia oświetlenia przy słupie wysokiego napięcia? Ciekawa jestem czy sa jakies ograniczenai w zwiazku z tym słupem, bo nie mam pojęcia.

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajna zabawa :) Swoją drogą - jakiś wodopój? Ławeczki dla człowieków?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. to taka wersja najniższy budżet ;)
   ogólnie przejrzałam przydałaby się 1 latarnia minimum, Przy furtce z planu jest oświetlenie ścieżki rowerowej.

   1 ławeczka pod wiatą też, a wodopój to bardzo przydatna rzecz - nie wiem jak tu rury lecą, to nie planuje ;)

   Usuń
 3. Plan wygląda bardzo fajnie :) Mam nadzieję że się uda i nic nie stanie na przeszkodzie żeby ten wybieg zrobili. Pamiętasz jak mi wysyłalas lokalizacje wybiegow ktore maja powstać w krakowie do końca tego roku? Otoz sprawdziłam i tylko jeden jest troszeczke blizej mnie ale napewno nie jest blisko :( No trudno :( - tak musi byc. Jednak i tak suer ze to robią. W krakowie co ciekawe straż miejska robi "naloty" na psiarzy i w Lasku Wolkim i w okolicach lasku (dowiedzialam sie wczoraj o tym) i na Błoniach. To sa miejsca w mojej okolicy gdzie jest dużo psiarzy. Mandaty to norma. Jednak miasto widzi problem i cos tam robi zeby chociaz roche to zmienic. Mandaty tez sa za niesprzatanie kup..... Jak dla mnie to jest rewelacja bo ludzie musza sie ogarnać bo tylko my psiarze mozemy zmienic to jak widza nas i nasze psy. Niestety nadal nie ma jak nie łamać prawa posiadając psa, bo nie ma gdzie z nim isc legalnie na spacer :/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. przeszkodą są zawsze pieniądze ;)
   proponowałam rozwiązanie bezkosztowe – zniesienie zakazu wyprowadzania psów w pobliskim parku, ale to ukochany park radnych ponoć, ale nie…

   Ewa, a Bronowice są blisko ciebie? czytałam, że właśnie robią tam wybieg :) może przed nowym rokiem skończą :)

   Usuń
  2. od Podróży z psem:
   W Krakowie można spuścić psa ze smyczy w miejscach mało uczęszczanych i pod warunkiem, że opiekun sprawuje nad nim kontrolę. Biegający luzem pies musi mieć założony kaganiec.

   może wystarczy Berkowi tylko kaganiec nałożyć?

   Zgadzam się z tymi mandatami. Miasto ma narzędzie - niech egzekwuje sprzątanie. W końcu ludzie nauczą się sprzątać, albo sami z siebie, albo kilku mandatach.

   Usuń
 4. Ja również życzę powstania wybiegu, na wizualce wygląda świetnie, super obmyśliłyście ten teren pod wybieg, trzymam kciuki za realizację! :)
  A zastanawiałyście się może nad podziałem wybiegu na małe duże/psy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiem, że to jest ważna sprawa, jednak problemem nadrzędnym jest wielkość wybiegu. Każdy podział odbiera miejsce do biegania :(

   Prawdę mówiąc nie jest to wielki teren.
   Możliwe, że na potrzeby osiedla będzie wystarczający, jednak dzielenie go na strefy czy na tor agility będzie utrudniało sprawę.

   Tor może nie, ale kilka przeszkód może by mogło zaistnieć np. tunel?

   Usuń