poniedziałek, 7 kwietnia 2014

Wybieg dla psów na osiedlu Derby (ul. Skarbka z Gór)

Lokalizacja: Osiedle Derby, Skarbka z Gór, Warszawa
W Warszawie istnieje jeszcze jeden tajemniczy wybieg. Jednak dostępny jest on głównie dla mieszkańców Osiedla Derby przy ulicy Skarbka z Gór na wschodniej Białołęce. Jako, że mieszka na nim moja siostra to skorzystałam z okazji i postanowiłam go sprawdzić.

Wybieg znajduję się na końcu osiedla w gdzie wyznaczona jest część rekreacyjna. Przed wejściem na ów 'teren rozrywki' widnieje ogólny regulamin odnoszący się do całego terenu włącznie z placem zabaw dla dzieci. Dla wybiegu wyszczególnione są 2 a właściwie 3 punkty:Wybieg nie jest za duży, bo według moich pomiarów opartych na skali mapy google ma on powierzchnie około 95 mkw. Jest on 'wciśnięty' róg osiedla i oddzielony od pozostałej części rekreacyjnej płotkiem o wysokości około 1 m, a pozostałe to porządne 1,8 m wysokości ogrodzenie z podmórówką. Patrząc na niego z góry można by się zastanowić czy nie można było wykorzystać większej części zieleni i poprowadzić ogrodzenie bliżej parkingu. Zawsze to kilka metrów kwadratowych więcej do biegania. Moim zdaniem przydałby się oddzielny regulamin dla wybiegu. W słoneczny, bezdeszczowy dzień można bez problemu dojść do wybiegu, jednak po większych opadach trzeba zmierzyć się z błotną ścieżką, a skromne latarnie na znajdujące się na końcu parkingu nie są w stanie wystarczająco doświetlić wybieg po zmroku. Najgorszym minusem jest furtka, której nie da się bezpiecznie zamknąć, ani nawet zatrzasnąć.


Minusów jest sporo i ciężko się właściwie zachwycać taką wielkością wybiegu, jednak gdyby na moim osiedlu znajdował się takowy, to prawdopodobnie i tak bym z niego czasem korzystała. Znając psiaki z osiedla i ich właścicieli można mieć większość pewność z kim będzie się bawił nas czworonóg, a gdy miałabym wątpliwości co do jakiegoś psa albo stwierdziła, że na wybiegu jest obecnie zbyt duży tłok, to przyszłabym po prostu o innej porze. Czyli jako osiedlowy, można powiedzieć - MOŻE BYĆ.

2 komentarze:

 1. Jest trawa, jest (czy ja dobrze widzę?) altanka, nawet kosz na śmieci - to chyba najlepszy wybieg w Warszawie pod względem infrastruktury ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. trawa, kosz na śmieci - tak,
   altanka też, ale to na części rekreacyjnej dla człowieków ;)

   Usuń