czwartek, 23 lipca 2015

Psadoptuj - akcja adopcyjna stworzona przez PEDIGREE


Marka Pedigree prowadzi obecnie bardzo ciekawą akcję dotyczącą wspierania adopcji bezdomnych psów. Pośród zasypujących nas wszędzie ogłoszeń o biednym czworonogu to muszę przyznać, że ta akcja w przyjemny i atrakcyjny sposób potrafi przykuć naszą uwagę i zachęcić nas do zajrzenia na stworzoną przez nich platformę www.psadoptuj.pl

Widząc codziennie tysiące apeli o pomoc dla kolejnego porzuconego pieska, niezależnie jak bardzo jesteśmy wrażliwi na cierpienie innej istoty, chcąc nie chcąc popadamy w pewnego rodzaju znieczulice na takie informacje. Schroniska i znalezienie nowego domu dla bezdomnego zwierzęcia jest niezwykle trudnym tematem. Każdy z nas wie, żeby móc coś sprzedać to trzeba zadbać o dobrą oprawę produktu. Za to właśnie daje dużego + dla Pedigree.

Na wstępnie, każda osoba chcąca wesprzeć promocję akcji Psadoptuj otrzymuje gadżety promocyjne zapakowany w takim oto ładnym pudełku.


....


Opis akcji Psadoptuj:

Pedigree wspiera psy – zaangażowanie marki w program promujący adopcje zwierząt pt. „Przygarnij mnie” to nie koniec działań.
 

W tym właśnie celu powstała platforma Psadoptuj, czyli strona www.psadoptuj.pl oraz aplikacja mobilna.  Psadoptuj zrzesza schroniska z całej Polski i umożliwia znalezienie wymarzonego psa, nawet na drugim końcu kraju, a następnie ułatwia jego adopcję.
 

Platforma Psadoptuj jest skierowana, nie tylko do osób pragnących zaadoptować zwierzę. To również doskonałe narzędzie dla tych, którzy nie są bezpośrednio zainteresowani opieką nad nowym pupilem, ale chcą zmienić los zwierząt w schroniskach.

Dzięki Psadoptuj.pl możemy:

- udostępniać informacje o możliwościach adopcji wybranego czworonoga poprzez własne media społecznościowe,
- obserwować interesujące psy, których profile będzie można przypisać do specjalnej listy "obserwowane”,
- zbierać odznaki dla najbardziej aktywnych użytkowników, np. za udostępniane ogłoszeń o adopcji w swoich kanałach mediów społecznościowych.


platforma www.psadoptuj.pl

....


Na platformie znajdują się profile poszczególnych psiaków w potrzebie.Oprócz krótkiego opisu, znajdziemy dodatkowe informacje podporządkowane do danej kategorii, jak: wiek, rasa, rozmiar, płeć, rodzaj sierści czy temperament. W łatwy i prosty sposób - jednym kliknięciem w czerwoną ikonkę możemy udostępnić dalej ogłoszenie wybranego przez nas psa.

profil danego psiaka

....


Nie wiem na ile pomysł stworzenia aplikacji na smartfony może być przydatny przy adopcji psa, to jednak podążanie za ówczesną modą nowych technologii i trafienie do osób lubiących tego typu gadżety na pewno nie zaszkodzi.

aplikacja na smartfony


....


Poza ładną aranżacją akcji BARDZO PODOBA mi się mocne zaakcentowanie odpowiedzialności i przemyślenia decyzji o adopcji psa ze schroniska. Przygarnąć psa może każdy i wystarczy naprawdę niewiele wysiłku. Jednak nie każdy się do tego nadaje i nie każdy zdaje sobie sprawę, że najczęściej są to psy o ograniczonym zaufaniu wobec człowieka i wymagają pracochłonnej pracy nach ich skrzywdzoną psychiką.

na podstronie Przemyśl, zanim adoptujesz psa można znaleźć fachowe porady ...

Fragment ze strony:

Adopcja psa, zwłaszcza jeśli ma być to twój pierwszy w dorosłym życiu pies, wymaga głębokiego przemyślenia i dobrego przygotowania. To jedna z najbardziej odpowiedzialnych, a przy tym najszlachetniejszych decyzji, jaką możesz podjąć, dlatego zapoznaj się z poniższymi radami, odpowiedz sobie na kilka pytań i jeśli nie masz wątpliwości, skieruj swoje kroki do schroniska!
Jeśli aktualnie nie możesz zdecydować się na adopcje psa 
- możesz pomóc udostępniając akcję Psadoptuj bądź profil psiaka.
W internecie siła!

4 komentarze:

 1. Aplikacja na pewno nie zaszkodzi, bo osobiście po raz pierwszy o akcji dowiedziałam się przez tą właśnie przez nią. :-) Przyznaję, pedigree potrafi poprowadzić świetną akcję. Mam nadzieję, że wiele psiaków dzięki temu znajdzie kochających właścicieli.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. a więc jednak, ma aplikacja ma wpływ na promocję - to dobrze!

   Usuń
 2. W jaki sposób można otrzymać tę obróżkę? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Obróżkę dostaję każdy kto zechce promować akcję. Ja dostałam taką propozycję właśnie od Pedigree, podobnie jak inni blogerzy.

   Usuń