poniedziałek, 17 sierpnia 2015

Mistrzostwa Europy Flyball 2015

Drugi raz miałam przyjemność brać udział w ME Flyball. W zeszłym roku we Francji jako boksowy, a w tym roku w Niemczech już w podwójnej roli, boksowego i debiutującego z Hixem handlera.W wielkim skrócie było cholernie gorąco. Inaczej się tego ująć nie da. Niemcy byli znacznie bardziej humanitarni od Francuzów i przewidzieli 5 godzinną przerwę w ciągu dnia, by nie prowadzić rozgrywek w największy upał.
Ogólnie było lepiej niż w zeszłym roku. Lokalizacja nieopodal lasu nas uratowała! Były baseniki z wodą, szlauchy. Oblewali się też ludzie i to z wielką radością :) Organizatorzy przewidzieli pielgrzymki do lasu i ustawili w nim worki na kupy i śmietniki. W lesie był ratujący życie strumień, który skłonił do pływania nawet psa niecierpiącego wody w każdej postaci  ;)
Poza tym pierwszy raz spotkałam się z obecnością karetki dla zwierząt. Jest to dla mnie ciekawostką, a tak naprawdę powinno być czymś normalnym na psich zawodach. A poza tym było cholernie gorąco. Wiem pisałam już o tym, ale tego zapomnieć się nie da.

Muszę przyznać, że Hix łatwo adaptuje się do nowych warunków. Kennel "na piętrze" w aucie był największym wyzwaniem, ale tylko jeżeli chodzi o dotarcie do niego. Dalsza jazda przebiegała bezproblemowo. Namiot? nie ma sprawy. Gdzie dla mnie "namiot" to najbrzydsze słowo na N. Gdy noc po biegu spał obok mnie a nie w kennelu, to on wyglądał na bardziej wypoczętego. Dla mnie każda noc była jak kara boska ;) Nikogo nie próbował zjeść, ani nie próbował ucieczek gdzieś hen daleko gdzie nos zaprowadzi. Nakręcał się na flyball, co oczywiste i że on musi iść pierwszy w pochodzie do lasu. To by było na tyle. Święty pies.

Opisu naszych z Hixem biegów nie będzie. Prawda jest taka, ze jak startujesz z psem, przynajmniej dla mnie, to jest tylko ten pies i zadanie do wykonania. I tak było. Zakończyliśmy turniej na 6 miejscu na 7 w 7 dywizji. Ponoć bardzo dobrze oglądało się Space Runners podczas biegów :) Mieliśmy dobrze przygotowanych rywali i walka była zacięta. Zdobyliśmy duże doświadczenie. Z Hixem dodatkowo debiutowaliśmy na nowej pozycji. Ze startowego psa przeszliśmy na drugą pozycje. Start uważam za bardzo udany :)

Wyjazdy za granicę to okazja do podpatrzenia egozytycznych ras psów, a przynajmniej takich których nie widuje za często. Na torze można było spotkać owczarki holenderskie, pyrki, portugalskie psy dowodne, pumi, flata, czy minioziki. Sporo było też mieszańców oraz mixów sportowych, które są bardzo popularne w ojczyźnie flyball. Przedział wiekowy ludzi na ME też jest gigantyczny. Co opisał Kuba w artykule dla wyborcza.pl Tylko czekać, aż moda na aktywny wypoczynek dotrze w pełnej formie do nas :) 

No dobrze a teraz crème de la crème. Blade Runners obroniło tytuł Mistrza Europy z zeszłego roku i ustanowiło nowy rekord EFC 15,96 sek. A o tym jak tego dokonali opowiada Magda od chudeła Django :)

film produkcji Unleashed.pl :)

5 komentarzy:

 1. Ogromne gratulacje! Daliście niezły pokaz :)
  Pozdrawiam! :))

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratulacje! Daliście z siebie wszystko :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wow! Flyball robi wrażenie. Widać, że udział w zawodach wymaga ogromu pracy, czasu, wytrwałości. Gratulacje! Powodzenia w kolejnych startach :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziękuję wszystkim w imieniu drużyny :)

  OdpowiedzUsuń